Helta Gıda Ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi, helva,tahinli helva,kakolu helva,denizli helva,helva fiyatları

Vanilyalı Helva, Kakaolu Helva, Antep Fıstıklı Helva, Tahin, Pekmez

Tahin,helva fiyatları,denizli helva,helvacı,helva fiyatları,sporcu yiyeceği,helva üretimi,

whatsapp

Tahin Helvası Üretimi

Ürün Kategorileri

Tahin Helvası Üretimi

Tahin helvası; tahin, şeker şurubu, çöğen kökü ekstraktının (bitkisel ürün) belirli oranlarda karıştırılıp yoğrulmasıyla elde edilen bir gıda maddesidir. Kazanlarda kaynamış şeker şurubuna çöğen ekstraktı ilave edilerek bembeyaz bir macun halini alan şeker ağdası ile tahin karıştırılır, yoğrulur, kalıplara dökülür, preslenerek soğumaya bırakılır. Soğuyan helvalar kesilir, yabancı madde kontrolü yapılarak paketlenir. Helva üretiminde hammadde alımından son tüketiciye kadar tüm süreçte HACCP ilkeleri uygulanmaktadır.

Helta Helva
Tahin helvası, %57 tahin, %40 şeker, çeşidine göre kakao, vanilya, antep fıstığı içerir. Yüksek şeker ve tahin içeriğinden dolayı tokluk hissi verir, protein, kalsiyum ve enerji deposudur, lif kaynağıdır.

Tahin helvası kahvaltılarda, balık yemeklerinden sonra, tatlı olarak, fırında helva olarak, kek, pasta ve çöreklerde mutfağımızın vazgeçilmezlerindendir.

Helva üretiminde katkı maddesi kullanılmadığı için zaman içinde tahinin yağı doğal olarak paket içine sızabilir. Bu helvanın bozulduğu veya bayatladığı anlamına gelmez. Helvanın çabuk bayatlamaması için açılan paket ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında saklanmalıdır. Serin, kuru ve karanlık ortamda helvanın raf ömrü iki yıldır.